Тренування команди 99 р.н.: трохи дриблінгу, трохи фінтів…

Вчора на тренуванні футболісти команди 99 р.н. (тренер Шеремета В.М.) вивчали прийоми ведення мяча зі зміною напряму руху і пов’язаний з цим фінт «Несподіваний випад». Перед гравцем стояло завдання отримати пас від партнера, провести м’яч повз захисника за допомогою прийому «несподіваний випад» (в будь-який бік) та завдати удару по воротах із-за меж штрафного майданчика. На попередніх заняттях хлопці неодноразово вивчали різноманітні прийоми ведення та контролю м’яча: верхньою частиною стопи (підйомом), внутрішньою стороною стопи (щічкою), зовнішньою стороною стопи (шведою) та низом стопи (підошвою). Відпрацьовувалися ці прийоми на тренуваннях у різноманітних вправах і естафетах. Тепер настав час навчитися використовувати їх для обіграшу суперника. Ведення мяча зі зміною напряму руху є базовим елементом для обманного руху «несподіваний випад».

Фінт «несподіваний випад» складається з наступних елементів. Гравець вдає, що він намагається проскочити суперника, наприклад з лівого боку. Для цього він робить випад корпусом в цей (лівий) бік, однак зовнішнім боком правої стопи (шведою) штовхає м’яч вправо і кидається за м’ячем. При випаді вдаваний крок повинен бути досить широким, щоб суперник прийняв його за справжній.

Зміна напрямку руху, щвидкісне ведення м’яча, правильне положення ніг, зміна кроків, опускання центру тяжіння тіла, периферійний зір у поєднанні з ігровою уявою, умінням імпровізувати і швидко приймати рішення потрібні гравцю щоб впевнено контролювати м’яч і обігрувати суперника.

Комбінації ведення м’яча і обманних рухів у кожного гравця свої, залежать від стилю і манери гри, технічної і фізичної підготовки, обстановки на полі під час гри. Однак будь-який футболіст повинен володіти базовими прийомами ведення м’яча і обіграшу суперника.