U-11: Сьогодні ми грали у справжній футбол


11 грудня 2010 р. між командами ДЮСШ-15 та Зірка `99 р.н. відбулася товариська зустріч з футболу. Чи не вперше команди грали на великому полі 100 х 67 метрів складами 11 х 11 гравців. Очищене від снігу поле ДЮСШ-15 зі штучним покриттям перебувало у хорошому стані, температура повітря була близько -3`С, вболівальники активно пітримували обидві команди, тому грати у футбол було приємно.


Гра вийшла видовищною, команди зробили акцент на атакувальні дії. Ми боялися, що від незвички гравці будуть скупчуватися біля м’яча і не будуть грати на всю ширину поля. Однак цього не сталося, хлопці грали доволі широко, використовуючи обидва фланги навіть частіше, ніж центральну частину поля. Хоча у цьому матчі переважала гра в короткий та середній пас і довгих передач майже не було (що зрозуміло – у цьому віці хлопцям ще важко віддавати такі передачі), м’яч часто переводився з флангу на фланг.


Важко віддати перевагу якійсь із команд у якості або видовищності гри. Зірка продемонструвала потужну гру центральної лінії, яка спроможна проходити насичену оборону. Команда розігрувала комбінації через короткий пас і створення чисельної більшості у зоні атаки. Завдяки техніці та командній грі їм досить часто вдавалося перегравати захисників ДЮСШ-15, які помилялися позиційно, а інколи також програвали і індивідуальні єдиноборства. Якби не впевнена гра нашого воротаря Артема Стратоуса, то ми могли б пропустити декілька голів ще у першій половині матчу. Однак той факт, що гравці Зірки великими силами переходили на половину поля ДЮСШ-15, давав і користь нашій команді – було багато простору для контратак, і лише невдала реалізація гольових моментів та впевнена гра воротаря Зірки спасла команду від багатьох пропущених голів. Нападник Андрій Уваров більше п’яти разів виходив один на один з воротарем Зірки, однак забити зміг лише один гол – сьогодні був не зовсім його день. Втім, в цілому хлопець, молодець: в нього було відчуття гольового моменту та найкраща швидкість серед гравців обох команд, коли мяч опинявся у Андрія кожного разу відчувалося збудження серед вболівальників обох команд. Також дуже добре проявив себе напівзахисник ДЮСШ-15 Михайло Салтиков: його воля до перемоги, взаємодія з партнерами, бачення поля та швидкісна техніка часто призводили до гострих моментів біля воріт суперника (більшість гравців нашої команди також проявили себе з кращого боку, однак ми не будемо аналізувати їх дії у цій статті).


У першому таймі голів забито не було, хоча моментів було безліч з боку обох команд. На початку другого тайму в черговий раз провалилася наша оборона і нападник Зірки вийшов віч на віч з воротарем Артемом Стратоусом, який спочатку парирував удар, однак не зміг втримати м’яч і він закотився у ворота. Після пропущеного голу тренер ДЮСШ-15 зробив заміни і новим гравцям вдалося посилили гру команди. Активно запрацював правий фланг, це дозволило перевести гру на половину поля Зірки, а згодом і забити гол у відповідь: правий захисник Дмитро Романчук виграв боротьбу у нападника Зірки і перевів м’яч в центр поля на диспетчера Артема Христюка, той розіграв його з атакувальним півзахисником Євгеном Лазоренко, який в черговий раз вивів нападника Андрія Уварова один на один з воротарем. Цього разу Андрій не схибив, пробивши повз воротаря у кут воріт. Команді ДЮСШ-15 результативна атака вдалася завдяки швидкому розіграшу м’яча, баченню поля гравцями, використанню вільних зон і швидкісних якостей форварда Андрія Уварова. Позиційні атаки нашої команди були менш ефективними, оскільки гравцям не часто вдавалося перегравати насичений захист суперника та завдавати націлених ударів по воротах.


Хлопцям гра на дорослому футбольному полі дуже сподобалась, футбол вийшов справжнім не лише по формі, але і по змісту гри. Тренер команди ДЮСШ-15 `99 р.н. Шеремета Василь Миколайович долучив до гри декількох гравців другого складу і вони проявили себе з кращого боку. Так що потенціал росту у нашої команди є, головне що хлопці і тренер виявляють велике бажання грати у справжній футбол, і прикладають для цього багато зусиль.

Більше фото ви можете подивитися на нашому форумі.


P.S. 24 грудня команда ДЮСШ-15 `99 р.н. вирушає на різдвяний турнір з футболу до м. Нікополя, в якому будуть брати участь дитячі команди спортивних шкіл та футбольних клубів України. Бажаємо команді ДЮСШ-15 `99 р.н. успіхів у боротьбі за призові місця.