Сторінка «Історія ДЮСШ-15»

Історія ДЮСШ-15

ДЮСШ-15 заснована в 1992 році. В ДЮСШ-15 працює 6 видів спорту: велоспорт-шосе, гірськолижний спорт, лижні гонки, теніс, настільний теніс, футбол.

Загальна кількість вихованців ДЮСШ-15 становить 720 учнів (51 група). Кількість тренерів складає: 34 чоловіки. 19 вихованців ДЮСШ-15 входять до складу збірних команд України з перелічених нижче видів спорту:

• гірськолижний спорт: 14 чол. (6 штатних, 2 кандидати, 6 резерв), тренери Брюханов Б., Брюханова О.;
• лижні гонки: 2 чол. (1 кандидат, 1 резерв), тренер Назаров А.М.;
• футбол: 3 чол., тренери Кочубинський С.О., Канавський Р.М., Дерипапа О.В., Пасєка О.М.

50% вихованців школи мають юнацькі розряди, 20% – 1 розряд, 2% – КМС, 1% – МС.
Наші вихованці виступали на літніх Олімпійських Іграх, а саме: Густов Володимир (велоспорт-шосе), Яроцька Ірина (гімнастика), та зимових Олімпійських Іграх, це Сипаренко Юлія (гірськолижний спорт).

В 2007 році ДЮСШ-15 визнана однією з найкращих спортивних шкіл України, як в зимових, так і в літніх видах спорту. Так в сезоні 2006-2007рр. команди юнаків 1991, 1990, 1993, 1989рр.н. зайняли треті місця в Першості м.Києва з футболу, команда 1992 р.н.- 2-е місце, а в загальному заліку ДЮСШ-15 посіла 1-ше місце в Першості м.Києва серед 48 клубів, обігравши юнаків «Динамо»-Київ. В Першості України з гірськолижного спорту Ленчик Костянтин посів 1-ше місце в слаломі, Венглинська Олександра – 3-е місце в слаломі, Фещук Ростислав – 1-ше місце , Тимченко Роксана – 1-ше місце. В командному заліку гірськолижники зайняли 1-ше місце.

В сезоні 2007-2008рр. команда гірськолижників стала переможцем ІІІ зимових ігор України, а Тимченко Роксана – абсолютною переможницею. Команда гірськолижників ДЮСШ-15 виграла фінальні змагання Чемпіонату України. Призерами та переможцями змагань стали: Тимченко Роксана, Ленчик Костянтин, Фещук Ростислав, Растворов Григорій, Слатвицька Олександра. На Першості України серед спортивних шків з лижних гонок призерами стали: Папченко Катерина, Фідак Анастасія, Андрєєва Тетяна, Кулєш Марина, Пишняк Аліса, Могильний Володимир. На міжнародних змаганнях у Польщі серед спортивних клубів Папченко Катерина стала призером.

За підсумками літнього сезону 2007 року призером Першості м.Києва з тенісу став вихованець школи Редванов Антон ( 2-е місце) , а велосипедист Орлов Артем посів 3-е місце на Чемпіонаті України з велоспорту на шосе.

Один з основних видів спорту ДЮСШ-15 – футбол. Головна мета роботи школи в цьому напрямку – виховання кваліфікованих футболістів. Майже кожного року вихованці школи підписують професійні контракти з клубами Прем’єр-ліги, 1-шої та 2-гої ліг., а саме:

Прем’єр-ліга: «Шахтар» (Донецьк) – Іщенко Микола, «Металург» (Донецьк) – Прийма Василь, «Металіст» (Харків) – Крилюк Людвіг, «Ворскла» (Полтава) – Вечурка Микола, «Чорноморець» (Одеса) – Саливон Денис, “Оболонь” (Київ) – Бондаренко Олександр, “Зоря” (Луганськ) – Волков Олександр, “Дніпро” (Дніпропетровськ) – Шелехов Денис, «Волинь» (Луцьк) – Циркуненко Павло.;
1-ша ліга:«Сталь» (Алчевськ) – Солдат Ігор.
• Також випускники ДЮСШ-15 грають в командах російської Прем’єр-ліги: «Спартак» (Москва) – Лугачов Єгор, «Рубін» (Казань) – Оразсахедов Вахід (гравець національної збірної Туркменістану).

Майже в кожній віковій категорії збірних України є футболісти – вихованці нашої школи:
• Ю-19: Прийма Василь;
• Молодіжна збірна: Лугачов Єгор;
• Національна збірна: Іщенко Микола.