Untitled design (13)

Сьогодні у рубриці «Наша гордість» один з найталановитіших молодих гравців України – Іван Петряк.

Випускник Макухи Дмитра Юрійовича народився 13 березня 1994 року у Черкаській області, де і починав займатись футболом.
Зрозумівши, що стати футболістом високого рівня у Смілі майже неможливо, Ваня приїхав до Києва спробувати свої сили у київському «Динамо».
Як і більшість історій успіху, ця почалася з провалу. Селекціонери «Динамо» у Петряку перспективи не побачили і відправили додому.
В той день у житті Петряка і з’явився Дмитро Юрійович. Він запросив Ваню до своєї команди, незважаючи на те, що усі хлопці в його команді були доросліше не менше, ніж на рік. Кожен, хто хоч трохи наближений до дитячого футболу розуміє, якою відчутною буває різниця в один рік.
Але в Київ Петряк приїхав за мрією, тому кожне тренування він віддавав усі сили, прогресував щодня та почав грати у стартовому складі.
З футболом все налагоджувалося, але в той же час Вані елементарно не було де жити. І тут неймовірну роль зіграла сім’я гравця Володимира Коптілова, яка прийняла Івана та ростила, як власного сина.
Петряку залишалося дослухатися порад Дмитра Юрійовича та прогресувати. Він це успішно робив.
Швидкий гравець, невисокого зросту з хорошою технікою і неймовірним бажанням вже в 17 років підписав професійний контракт з луганською «Зорею».
2 жовтня 2011 року Петряк дебютував у першому складі, в той час Юрій Вернидуб змінив на тренерському містку Анатолія Чанцева.
Все складалося добре, але травма у 2012 забрала у Вані майже весь сезон.
Ставши після травми ще сильніше, Петряк закріпився в основному складі «Зорі».
В 2015 році Івана Петряка визнали найкращим молодим футболістом України, а в 2016 він дебютував за національну збірну України та підписав контракт з донецьким «Шахтарем».
Ось така історія успіху, але Вані лише 23 роки і хто знає, які ще вершини підкоряться молодому футболісту