Курйози (підбірка)

Найбільш курйозний гол

Таким називали гол, забитий захисником “Спарти” (Роттердам, Голландія) у матчі з іспанською “Барселоною” у 1973 році. Відбиваючи м’яч від власних воріт, футболіст відправив його високо вгору. М’яч підхопив вітер, лопнув у повітрі і шматком шкіри впав у ворота “Барселони”. Суддя наказав замінити м’яч і, незважаючи на протести гравців, зарахував гол.

Гол, гідний Книги рекордів

19-річний Грем Капстік, захисник англійської команди “Берроу”, яка виграла 1990 року Кубок ліги, забив свій перший м’яч ударом головою з 52 метрів у матчі проти “Холкед Олд Бойз”.

Як повідомляло North-West Evenіng Maіl, Капстік (зріст – 190 см) був на своїй половині поля, коли вистрибнув, щоб вибити м’яч, який скерував воротар суперника. Після удару головою шкіряна куля перелетіла поле над захисниками опонентів і голкіпером та потрапила в сітку.

“Усі пам’ятають гол Девіда Бекхема із центральної лінії поля, – розповів Грем, за сумісництвом уболівальник “Манчестера Юнайтед”. – Але мій гол іще видовищніший, оскільки я забив головою. Ніхто не міг повірити. Та й я не відразу повірив. Узагалі ж не цілився у ворота – я не забивав упродовж сезону”.

Експерти вважають: цей гол слід занести в Книгу рекордів Гіннесса… як найбезглуздіший.

Для лівої ноги

Тренер англійської команди “Хітінг Бредшоу” Ерік Лоуел запровадив оригінальну ідею на тренуванні. Для того, щоб привчити футболістів бити лівою ногою, він видавав їм на тренування лише одну бутсу – ліву. Другу дозволяли вдягнути лише тоді, коли гравці добре натренують слабку ногу. У результаті експерименту футболісти однаково вдало “стріляли” з обох ніг