Зірка-2 vs ДЮСШ-15-2, `99 р.н., 15-й тур, перша ліга (0-1)

У суботу, 9 жовтня 2010 р., відбувся матч 15-го туру чемпіонату м. Києва між командами Зірка-2 та ДЮСШ-15-2 (перша ліга), який закінчився з рахунком 0-1. Хоча у цьому матчі було забито лише один м’яч, рахунок гри не відображає перебіг подій на полі та кількості гольових моментів які команди могли реалізувати.

На початку матчу Зірка намагалася грати першим номером і сміливо пішла на половину поля команди ДЮСШ-15. Наші гравці відійшли до своєї штрафної площі, залишивши на вістрі атаки двох форвардів. Зірка пробивала декілька штрафних ударів із-за меж штрафної, подавала кутові, однак лише одного разу м’яч влучив у поперечину. В інших випадках у гру вступав або наш воротар, або захисники ліквідовували загрозу швидко перепасовуючи м’яч своїм хавам та форвардам, останні маючи попереду багато вільного простору і перевагу у швидкості проводили надзвичайно гострі контратаки, в основному завершуючи їх ударами по воротах суперника. Однак м’яч, наче заворожений, ніяк не хотів залітати у ворота: команду Зірка від голу рятувала то поперечина, то стійка, то м’яч пролітав поряд з воротами у декількох сантиметрах. До того ж самовіддано грав їх воротар, який був одним з найкращих на полі. Зважаючи на такий перебіг подій гравці Зірки вимушені були перейти на гру від оборони, бо почали програвати боротьбу гравцям ДЮСШ-15 практично по всьому полю: наші півзахисники зазвичай першими були на підборі м’яча, захисники вчасно блокували свої зони, форварди переважали у швидкості своїх візаві. Граючи в такому стилі команда ДЮСШ-15 протягом гри створила багато гольових моментів і могла забити принаймні 5-6 голів, однак нам не щастило у завершальній стадії. Реально забити нам гол Зірка могла лише в двох-трьох моментах, коли провалювалася наша оборона. В основному напад Зірки міг переграти нашу оборону грою «у стінку» або за допомогою пасу на вихід у вільну зону, одиночні єдиноборства наші гравці зазвичай не програвали міцним і технічним гравцям команди суперника.

Гол наша команда забила лише у другій половині другого тайму завдяки активним діям форварда, який з центра поля пройшов двох гравців суперника, у гру вступив воротар, який зупинив м’яч, однак наш нападник поборовся до кінця і «продавив» м’яч у ворота. У другій половині матчу тренер команди ДЮСШ-15 використав усі свої заміни щоб всі гравці команди набували ігрову практику. У цьому принциповому єдиноборстві кожен гравець нашої команди проявив себе з кращого боку (*). До честі гравців Зірки вони не лише самовіддано захищалися, а і пішли на штурм наших воріт після пропущеного голу. Наша команда відійшла на свою половину поля, ущільнивши її, гравці Зірки не маючи можливості перегравати нашу оборону вимушені були завдавати дальні удари по воротах, які впевнено парирував наш воротар. В цей період наша команда провела пару контратак, однак, як і до цього, вдача була не на нашому боці. Вболівальники ДЮСШ-15 полегшено зітхнули лише після свистка арбітра про закінчення гри. До речі, хоча суддівство відбувалося з деякими помилками, у цілому суддя з честю впорався зі свою роботою у такому важкому для суддівства матчі. Помилки були збалансованими на користь обох команд, тому не вплинули на остаточний результат. У інспектора матчу не повинно бути принциповим зауважень до арбітра.

*) – Як показали ігри чемпіонату м. Києва за рік занять у спортивній школі новачки команди значно додали у майстерності і не поступаються своїм одноліткам з інших клубів. За останній рік до команди ще прийшли нові гравці, яким також потрібна ігрова практика, тому нам потрібно організовувати додаткову команду ДЮСШ-15-3. Всі діти хочуть приймати участь у офіційних змаганнях, заради цього вони приходять до спорт школи, але ліміт замін не дозволяє всіх випускати на поле. До того ж є ігри в яких з міркувань досягнення результату не доцільно протягом гри кардинально оновлювати склад. Наш тренер надає перевагу задіяності у грі якомога більшої кількості гравців над результатом (що з точки зору батьків є правильним підходом), але все одно ліміт замін не дозволяє випустити всіх гравців команди. Впевнені що команда ДЮСШ-15-3 буде достойно представляти клуб у чемпіонаті м. Києва – у нас для цього є достатня кількість досвідчених гравців.

P.S. Команда ДЮСШ-15 ’99 р.н. присв’ячує цю перемогу команді ДЮСШ-15 ’01 р.н. і бажає їй перемоги у повторному матчі 13-го туру з командою Зірка, який буде переграватися у зв’язку із незадовільною організацією і відсутністю незалежного і професійного суддівства у попередній зустрічі. Наші клуби були і залишаться друзями незважаючи на прикрі інциденти, які не з вини команд виникають при проведенні ігор чемпіонату м. Києва.

Фотозвіт про хід матчу ви можете подивитися
на нашому форумі.